Onze deskundige medewerkers staan u graag te woord.
Zitten er voordelen en nadelen aan systeemwanden? Natuurlijk heeft alles voor- en nadelen maar systeemwanden hebben meer voordelen dan nadelen. We leggen het uit in dit artikel.
Systeemwanden worden veel toegepast om grote ruimten op te delen in kleinere en om scheidingswanden te maken. Door de flexibele toepassing is het eenvoudig veel wanden in korte tijd te plaatsen. Zo kan een leeg bedrijfspand binnen de kortste keren zijn omgebouwd naar de gewenste indeling met bijvoorbeeld kantoren, kantine en een aparte entreehal met garderobe.
In tegenstelling tot bijvoorbeeld een metal stud wand hoeft een systeemwand na plaatsing niet verder te worden afgewerkt. De systeemwand bestaat namelijk uit kant en klare panelen die met profielen worden gekoppeld. Door de vele variatiemogelijkheden is er altijd wel een oplossing te vinden voor elke gewenste indeling. De panelen zijn aan de buitenkant afgewerkt met een vinyl behang, kunststof of fineer.
De panelen zelf kunnen bestaan uit gips, mdf of spaanplaat op een framewerk waartussen een isolatielaag kan worden opgenomen. Een systeemwand is maximaal 100 mm dik.
De grote voordelen van een systeemwand:
Juist omdat systeemwanden makkelijk zijn te plaatsen en de combineren met andere soorten wanden en onderdelen is de indeling (bijna) geheel vrij aan te passen.
Combineren met een glazen wand of een ander soort wand? Geen probleem want een systeemwand is juist daardoor zo populair.
Dat geldt dus ook voor ramen en deuren of wat dacht u van een loket? Echt alles is mogelijk met een systeemwand.
Deze keuze geeft u de mogelijkheid om te kiezen voor een meer stevige beplating of juist minder. Een gipsen plaat is gevoeliger voor beschadiging dan een bijvoorbeeld mdf.
Het voordeel van een systeemwand! De panelen zijn kant en klaar afgewerkt en hoeft verder alleen worden schoon gehouden.
Ook weer een keuze die u moet maken afhankelijk van uw smaak.
Door de vele kleuren en designs kunt het geheel precies aankleden zoals u wilt en aanpassen aan de functie van de ruimte.
Systeemwanden worden veel sneller geplaatst dan bijvoorbeeld metal stud wanden die nog moeten worden afgewerkt.
Bijna geen nadelen dus aan de systeemwand want het is gewoon ook een mooie snelle en gemakkelijke oplossing voor het opdelen van ruimten in kleinere.
Bent u van plan de indeling van het bedrijfspand te veranderen omdat er een vergaderruimte moet komen of een kantine? Geef ons de tekeningen die misschien al hebt en wij geven u advies en desgewenst een offerte.
Neem gewoon contact op met ons en stel uw vragen. We staan u altijd te woord en komen bij u op bezoek als u wil om alles eens rustig te bespreken.
Onze deskundige medewerkers staan u graag te woord.
Indien gewenst komen wij binnen 3 werkdagen bij u langs om de situatie te bekijken.
U krijgt advies op maat en indien gewenst ontvangt u een vrijblijvende offerte.